Üretirken Dünyayı, Türektirken Kendini Koru

Kuruluşumuz organik gıda, Tıbbi aromatik bitki, uçucu yağ ve bitkisel çay üretimine ilk olarak Kazdağları’nın eteklerinde yer alan Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde başlamıştır. Oksijen yoğunluğu, yeraltı su kaynaklarının zenginliği, 12 ay sürdürülebilir açık tarla üretiminde en önemli bölgesel avantajlara sahip bölgede ki EREN 1 üretim sahasında üretilen yaz sebzeleri doğal kurutma ile kış sofralarına sunulmaktadır.

Tıbbi aromatik bitler aynı saha da üretilmekte ve soğuk sıkım tekniği ile yağ ve çay kürlerine dönüştürülmektedir. Üretimin ekim aşamasından paketleme safhasına kadar her aşamasında uluslararası doğal üretim kural ve kriterleri uygulanmakta ve tescillenmektedir. Burhaniye EREN 1 sahamıza ek olarak Kahramanmaraş Elbistan, Bitlis Hizan ve Siirt üretim sahalarımızda da bölgesel organik gıdalar üretilmektedir.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Her damlası kıymetli, katkısız, gerçek…

Troy Organic zeytinyağı ile sıcak Ege güneşini,ağaçlarımızın yaprakları arasındaki tuzlu esintiyi ve meyvelerimizi besleyen verimli topraklarımızı tadacaksınız.

Ürettiğimiz bu meyve suyu ailemizi bir arada, üretken ve yaratıcı tutuyor.Ege'de yaşayan asırlık zeytin ağaçlarımızdan zeytinleri el ile toplayarak organik ürettiğimiz bu özel yağı düşük asitlikte sınırlı miktarlarda üretilebiliyoruz. Bu özel yağı ekmeğinize damlatın, tadı damağınıza dolsun… Özellikle sabah kahvaltılarında ve salatalarda kullanmanızı öneriyoruz. Bu çeşidimizde sınırlı olan üretimimiz yıllar içerisinde artacak ama hep sınırlı kalacak!

BONİBRO Kapsül Kahve

Gıda üretimi tecrübemiz ve kahve bilgimizi birleştirerek üretimin tüm aşamalarını kendi üretim tesisimizde yapmaya karar verdik. Yıllar süren araştırmalarımız sonucunda hayallerimizi gerçekleştirdik ve ürünlerimizi sizlerle buluşturduk.

Kullandığımız yeşil kahve çekirdek ithalatının tamamını İtalya’dan yapıyoruz. İtalya’nın en çok tercih edilen ve en beğenilen üreticilerinden biriyle çalışıyoruz. Sürekli olarak aynı tad profilini sağlayabiliyoruz.

Kahvelerimizi, dünyaca tanınmış İtalyan espresso kahve kavurma reçetelerine göre, medium-dark profillerinde kavuruyoruz. Kavurma profillerimizin değişmemesi ve sürdürülebilir olması için, kavurma profillerimizi sürekli bilgisayar ortamında takip ediyoruz.

Üretmiş olduğumuz kapsül kahvelerimizde herhangi bir katkı malzemesi bulunmamaktadır ve %100 kahve çekirdekleri ile üretilmektedir.

Kapsül kahve üretiminin paketleme aşamasında, azot gazlı dolum ve paketleme yapılmaktadır. Kahve, paketleme süreci boyunca azot gazlı ortam içerisinde korunmaktadır. Bu üretim aşamasında, kahveye 6 noktada azot takviyesi yapılır. Bu sayede kahvenin içerisindeki oksijen gazı oranı minimuma indirilerek, kapsül kahvenin kullanılacağı güne kadar, kavrulma günkü tazeliğini koruması sağlanmış olur.